NORA KUTTI 95

9. oktoobril sai 95-aastaseks meie seltsi auliige ning väsimatu spordihing Nora Kutti. 10. oktoobril võttis ta Tartu ülikooli staadionil enda nimele neli N95 vanuserühma Euroopa rekordit kergejõustikus.

Jaheda ilmaga toimunud võistlusel oli kavas kettaheide, kuulitõuge, odavise, vasaraheide ning raskusheide. Päevakangelase soojendamist „segas“ võistluseelne õnnitlejate järjekord. Kui sünnipäevasoovidega ühele poole saadi, ütles Nora, et sporti on ta juba 84 aastat teinud, teeme siis selle võistluse ka ära!

Esimesed alad – kettaheide ning kuulitõuge – uusi rekordeid ei toonud. Odaviskes lendas Nora oda aga juba soojenduskatsel üle senise Euroopa rekordi, kõik kolm võistluskatsetki kandusid rekordjoonest kaugemale. Parimaks jäi teisel katsel visatud 9.89 (senine Euroopa rekord 7.92). Rekordite sadu jätkus vasaraheites, kus parimaks jäi kolmandal katsel heidetud 11.63 (senine Euroopa rekord 8.79), mis tähistas ühtlasi ka Nora enda hooaja tipptulemust. Rekordilise punkti võistlusele pani Nora raskusheites. Siin kirjutati rekordnumbriteks teise katse 5.16 (senine Euroopa rekord 4.69). Võistluse peakohtuniku Enno Akkeli sõnul langes kindlasti ka selle vanuserühma heidete mitmevõistluse punktisumma Euroopa tipptulemus. Seega oli Nora Kutti saanud enda nimele 4 Euroopa rekordit!

Võistlusjärgses kommentaaris ütles Nora, et soojenduskatsetel hoidis ta end veidi tagasi. „Ega kohe ei maksa täisjõuga põrutada“, oli kogenud sportlase arvamus. Küsimusele, kuidas selg ligi 2-tunnisele võistlusele vastu pidas, vastas Nora naerdes: „Eks ta veidi tunda andis, aga pole hullu, elame üle!“

Eelmine
50 AASTAT MUUSEUMITÖÖD
Järgmine
TÄISKOGU KOOSOLEKU JA KONVERENTSI KAVA

Vastused puuduvad

Email again: