Täiskogu koosoleku algus kell 11.15, saabumine alates kella 11.00st.

Konverentsi algus kell 12.30, saabumine alates kella 12.15st.
Konverentsil osalemine on kõigile vaba, kuid palume end eelnevalt registreerida hiljemalt 21. novembriks meiliaadressil spordiajalooselts@gmail.com või tel 56 497 632 (Enn Mainla).

 

Külla tulevad purjetajad Tõnu ja Toomas Tõniste.


Külla tuleb omaaegne keskmaajooksja Milde Kade, kes meenutab oma sporditeed ja hilisemat tööd instruktori-treeneri-õpetajana.

Internetis leiduvaid info- ja andmebaase tutvustavad Daimar Lell (spordiregister.ee ja sporditulemuste andmekogu) ja Henno Linn (Geni).

JOOKSJATE KOKKUTULEK "TAMME STAADIONILT PARIISI"

Räägime jooksmisest kitsamalt ja laiemalt, tähistame 1950.-60. aastate legendaarse Elmot Heido jooksukoolkonna liikmete tähtpäevi, analüüsime meie pikamaajooksu hetkeseisu ja avame tulevikuplaane. Üles astuvad Tiidrek Nurme, Holger Peel, Priit Pullerits, Rainis Venta jt, päeva juhib Daimar Lell.

ESAS SELTSIPÄEV

Oma läbitud jooksuradu on meenutamas staier Vladimir Heerik.


Külas on male suurmeister Kaido Külaots ja teemaks suvel Indias toimunud maleolümpia.

ESAS SELTSIPÄEV

Oma pikast teest koos spordiga tuleb rääkima 8-kordne Eesti aerutamismeister ja kauaaegne treener Helle Kulmar.

Suvekoolist osavõtmiseks on vajalik hiljemalt 15. juuliks registreeruda osavõtumaksu (20 eurot, mitteliikmetel 30 eurot) tasumisega Eesti Spordiajaloo Seltsi arveldusarvele nr. EE951010152001602002. Saabumine Greete Motelli neljapäeval, 28. juulil kella 11.00–12.00 vahel.
Täpsem info: Enn Mainla (56497632).

EBERHARD VOGDTI MÄLESTUSKIVI AVAMINE

Raplamaal, Märjamaa vallas, Kohatu küla Nurme talu teeristil (Kohatu sillast paarisaja meetri kaugusel) avatakse Spordiajaloo Klubi Alfred eestvedamisel ning koostöös Kohatu ja Männiku küla arendamise MTÜga 1928. aasta suveolümpiamängudel purjetamises 6R-klassis pronksmedali võitnud Eesti meeskonda kuulunud Eberhard Konrad Roman Vogdti mälestuskivi.


JUUNI

ESAS SELTSIPÄEV

Külaliseks on jalgrattur Rein Taaramäe esimene treener Erich Perner ja jututeemaks loomulikult äsja lõppenud Itaalia velotuuri valguses rattasport.


MAI

ESAS TÄISKOGU KOOSOLEK (majandusaasta 2021 aruande kinnitamine) ja KOOLITUSPÄEV

Koolituspäeva viib läbi muuseumi asutaja Valdo Praust, kes harib meid rikkalike väljapanekute põhjal Eesti jalgrattaajaloost. Ei puudu ka sportlik külg!


Planeeritud kohtumine Tõnis Naaritsaga jääb ära. Tema asemel on külas jalgpalliajaloolane Indrek Schwede ning teemaks ongi Eesti jalgpalli ajalugu, kaugematest aegadest kuni tänaseni välja.

14. aprill 2022 kell 12.00 spordimuuseumis

ESAS SELTSIPÄEV

Pekingi taliolümpiamängude emotsionaalseid päevi meenutab Eesti Suusaliidu kahevõistluse ja suusahüpete juht Rauno Loit ning oma muljeid eetri vahendusel kogetu põhjal lisab ERRi spordireporter Johannes Vedru.

11. aprill 2022 kell 14.00 Pärnus, Metsa tn 10 kohvikus

26. PÄRNUMAA SPORDIAJALOO PÄEV

Arutletakse teemal “Spordimetoodikud kui kadunud amet ja elukutse”.


MÄRTS

ESAS SELTSIPÄEV

JÄÄB ÄRA!


VEEBRUAR

ESAS SELTSIPÄEV

JÄÄB ÄRA!


JAANUAR

Külas on Jaak Valdre, kes esitleb oma triloogia "Eesti tõstespordi ajavaod" eelmise aasta lõpus ilmunud viimast, kolmandat osa ning tutvustab enda juhitud spordiajaloo klubi "Alfred" tegemisi.

Kuulajate ees on oma aastakümnete pikkusest sporditeest rääkimas endine kergejõustiklane ja treener, Keveki asutaja Enno Akkel.
Enne seltsipäeva, algusega kell 12.00, esitletakse spordimuuseumis Tartu Maarja kiriku postmarki, ümbrikut ja esimese päeva templit. Margi ja ümbriku ilmumisega tähistatakse 180 aasta möödumist pühakoja pühitsemisest 1842. aastal.

Külas on Jaak Valdre, kes esitleb oma triloogia "Eesti tõstespordi ajavaod" äsjailmunud viimast, kolmandat osa ning tutvustab enda juhitud spordiajaloo klubi "Alfred" tegemisi.


NOVEMBER

ESAS ÜLDKOGU ARUANDE-VALIMISKOOSOLEK ja ESAS XV KONVERENTS (vt lähemalt)

Aruande-valimiskoosoleku algus kell 11.15, saabumine alates kella 11.00st.
Konverentsi algus kell 13.30, saabumine alates kella 13.00st. Konverentsil osalemine kõigile vaba!

NB! Muuseumisse tulles tuleb järgida reegleid, mis nõuavad immuniseerimispassi või Covid-19 läbipõdemise tõendi esitamist koos isikut tõendava dokumendiga ja siseruumides maski kandmist.

ESAS TALLINNA OSAKONNA ARUANDE-VALIMISKOOSOLEK (virtuaalselt)

Oma pikast teest koos spordiga pajatab kergejõustiklane, paljukordne Eesti meister, pikaaegne õppejõud ja treener Tiina Torop.

NB! Muuseumisse tulles tuleb järgida reegleid, mis nõuavad immuniseerimispassi või Covid-19 läbipõdemise tõendi esitamist koos isikut tõendava dokumendiga ja siseruumides maski kandmist.


Külla tuleb Tokyo olümpiamängude kuldse vehklemisnaiskonna liige Irina Embrich.

Räägime spordijutte Arvo Tederiga.

Räägime spordijutte Eesti 1985. aasta parima sportlase, jalgrattur Riho Suunaga.

Meenutame spordimuuseumi asutajat, ESASi asutajaliiget ning esimest auliiget.

Loodetud esinejaga, laskesuusatreener Rein Pedajaga, ei õnnestu ka seekord kokku saada. Sportlikke meenutusi pakuvad aga Heiki Kuigo ja Helgi Pensa.

Tähelepanu!

Alates 14. augustist tuleb kõikidel täisealistel Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi külastamiseks esitada üks järgnevatest tõenditest (koos isikut tõendava dokumendiga):
-       immuniseerimistõend;
-       tõend Covid-19 läbipõdemise kohta;
-       negatiivne PCR-test, mis ei ole vanem kui 72 tundi;
-       negatiivne antigeeni kiirtest, mis ei ole vanem kui 48 tundi ja mille on teostanud tervishoiuteenuse osutaja.

JUUNI
Koolituspäeva viib läbi muuseumi eestvedaja Arno Sillat.
Tallinnast on Turbasse kõige sobivam jõuda rongiga, mis väljub Balti jaamast kell 10.03, Lillekülast 10.06, Rahumäelt 10.13 ja Nõmmelt 10.15.

ESAS SELTSIPÄEV

Külla tuleb laskesuusatreener Rein Pedaja.

JÄÄB ÄRA!


Meenutame spordimuuseumi asutajat, ESASi asutajaliiget ning esimest auliiget. EDASI LÜKATUD. Uus kuupäev on hetkel lahtine, see sõltub viiruse levikust tingitud piirangutest.


ESAS TÄISKOGU KOOSOLEK ja KOOLITUSPÄEV. EDASI LÜKATUD 7. juunile


APRILL
Kõik planeeritud üritused JÄÄVAD ÄRA!

MÄRTS
Kõik planeeritud üritused JÄÄVAD ÄRA!

VEEBRUAR
Tähelepanu! Koroonaviirusest tingituna võib ürituste kavas toimuda muudatusi!

Räägime Rein Ottosoniga elust, spordist ja purjetamisest.

JÄÄB ÄRA!


ESAS SELTSIPÄEV

Esinejaks laskesuusatreener Rein Pedaja, kes on Elvas juba nelikümmend aastat selle spordiala tarkusi edukalt jaganud.

JÄÄB ÄRA!


JAANUAR

Kõik planeeritud üritused JÄÄVAD ÄRA!