EUGEN PIISANG 100

Erlend Teemägi

Aasta hakul möödus samaaegselt 100 aastat kahe teenelise sporditegelase – Fred Kudu ja Eugen Piisangu sünnist.

Tallinna spordiajaloolased süütasid 4. jaanuaril Pärnamäe kalmistul küünlad Piisangute hauakünkal ja pühendasid 17. jaanuari seltsipäeva Eesti Spordiajaloo Seltsi asutaja- ja auliikmele.

Mälestusõhtu avas seltsi aseesimees Rein Järva. Eugen Piisangu mitmekülgselt spordile pühendatud elukäigust esitas ulatuslikuma ülevaate aatemehe kauane kolleeg ja kaasvõitleja Erlend Teemägi. Kalevlaste eestvõitleja ning Kalevi ajaloo põlistajana meenutas Piisangut spordiseltsi omaaegne juht Rein-Vello Ojavere, kes oli võtnud kaasa ka tähtpäevalise sulest pärinevat kirjavara.

Heldur Tuulemäe Piisangu kaasteelisena võistlusradadel ning spordiveteranide koondises meenutas tema tegevust 1945. aastal korraldatud kergejõustikukohtunike kursustest alates. Sealtmaalt algas muide Tuulemäe tänaseni, üle 70 aasta kestnud kohtunikutegevus.

Hans Torim, kui omaaegne NSV Liidu tipptasemel 400 meetri tõkkejooksja, täheldas, et Eugen Piisang oli eelkäijana 1947. aasta Eesti meister ning üks tunglakandjaid ala pikal teekonnal Rasmus Mägini välja.

Õhtule pani punkti mälestustega isast ning kasvatajast Eugen Piisangu poeg Erkki.

Järgmine
VALTER LENGI FOND OOTAB TÄIENDUST

Vastused puuduvad

Email again: