MEENUTAME ANTS SEILERIT

1968. aasta 2. juunil hukkus võidusõidul Bikernieki ringrajal Ants Seiler – mees, kes oli Eesti esimese võidusõiduauto Estonia-1 konstruktor, ehitaja ja võidusõitja. Sellest kurvast päevast möödub tänavu 50 aastat.

Ants Seileri Fond (ASF), Eesti Autospordi Liit (EAL) ja Eesti Spordiajaloo Selts (ESAS) kutsuvad kõiki eilseid ja tänaseid aatekaaslasi laupäeval, 2. juunil kell 12.00 Tartusse, et mälestada Ants Seilerit tema haual Pauluse kalmistul. 

Mälestushetkedele kalmistul järgneb koosviibimine kohvikus Paviljon, kus meenutatakse Ants Seilerit sõnas ja pildis ning kõneldakse tema kohast Eesti võidusõiduautode ehituse ajaloos. 

Kõik Ants Seileri mälestust austavad veteranid-kaasteelised, spordiajaloolased ning teised huvilised on oodatud üritusel osalema! Palume kindlasti oma osavõtust hiljemalt 21. maiks teada anda. Buss Tallinnast väljub 2. juunil kell 9.00 Mere puiesteelt Vene Kultuurikeskuse eest. 

Kontaktisik Uno Aava, tel: 508 8032, e-post: unoaava@hotmail.com  


PS! Ants Seileri haud asub Võru tänav 75A asuva Pauluse kalmistu kontorihoone taga. Kohvikusse Paviljon (Võru tn 158, kalmistust üle tee) jõuab kalmistult mõneminutilise jalutuskäiguga.

Annetusi (min 10 eurot) Ants Seileri nimelisse fondi saab teha:

annetuse saaja - Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond

arvelduskontod - EE117700771000664610 LHV pank

                        EE672200221001101347 Swedbank

selgitus - annetus Ants Seileri fondi 

Eesti Rahvuskultuurifondi Ants Seileri allfond toetab autoeriala üliõpilasi ja noori insenere, kellel on silmapaistvaid saavutusi autospordi alal, võidusõidutehnika konstrueerimisel ja täiustamisel ning populariseerimisel.

Eelmine
PÄRNUMAA SPORDIAJALOO PÄEV
Järgmine
KÄÄRIKULE KOOLI!

Vastused puuduvad

Email again: