PÄRNUMAA SPORDIAJALOO PÄEV

Enn Hallik

Pärnumaa 23. spordiajaloopäev oli pühendatud matkamisele ning matkaspordile.

Henno Sepp (esiplaanil) ja ajaloopäeva üks korraldajaid Priit Neeme.

6. aprillil toimunud spordiajaloopäeval räägiti peamiselt matkamisest seetõttu, et Pärnu Matkaklubi asutamisest möödus tänavu kevadel 60 aastat. Kunagi väga populaarse ja mitmekesise sportliku harrastuse aastatest oli põhjaliku uurimustöö koostanud Pärnu Rääma Põhikooli õpilane Heldin Riga, kes selle ka ette kandis. Uurimustöö aluseks olid Pärnu matkaklubi asutaja ja aastail 1958-1965 esimeheks olnud, tänavu juba 96-aastaseks saanud multitalendi (sportlane, spordi edendaja, pillimees, filatelist, kalamees) Henno Sepa meenutused ja fotoalbumid. Tänapäeval tundub raskesti mõistetav, kui palju rahvast omal ajal rahvamatkadele välja tuli ja kui mitmed tuhanded puud matkaklubi hea tahte kampaania korras Pärnu linna istutati! Või kuidas autokastis pikemaid matku alustati, askeetlikes tingimustes ööbiti ja toituti. Kohalolnud Henno Sepp lisas Riga uurimustööle oma kommentaari. 

Ajaloopäeval võtsid sõna ja jagasid omi mälestusi ka pikaaegne kaugmatkaja Mati Türk, kes samuti matkaklubi juhtinud ja mägimatkamise ning alpinismiga tegelnud, Nõukogude Liidu kõrgemad tipud vallutanud Ain Uusna. Elavaid meenutusi sellest, kuidas matkaspordiga koos alustati, aga siis oma teed mindi, oli Pärnumaa orienteerumise kauasel eestvedajal Ilme Palul.  

Päeva lõpetuseks rääkis eksspordiajakirjanik Enn Hallik väga nauditavast, aga lõputuna tunduvast tööst Pärnumaa spordiajaloo nii kaante vahele kui veebiavarustesse jäädvustamisel, tänades häid abilisi ning kutsudes kõiki sellesse mosaiiki nii foto-, fakti-, kui mälestuskillukesi lisama.


Eelmine
ILMUS JUUBELIHÕNGULINE SPORDI AASTARAAMAT
Järgmine
MEENUTAME ANTS SEILERIT

Vastused puuduvad

Email again: