ILMUS JÕGEVA JÄÄHOKI SUURTEOS

Meie seltsi auliige, spordi- ja kirjamees Tiit Lääne tähistas 21. oktoobril oma 60. sünnipäeva. Ühe kopsaka kingituse tegi juubilar endale ise.

Nimelt oli Lääne 20. oktoobriks Jõgevale Betti Alveri muuseumisse kokku kutsunud Jõgeva jäähokis osalenuid ning kaasaelanuid, et esitleda oma tõelist suurteost (lisaks põhjalikkusele A4 formaat ja 496 lehekülge) „Jäähoki pühamu. Jõgeva jäähoki 1945-2018“.

Siin pildil annab Tiit Lääne autogrammi ühele teisele Jõgevamaa spordiraamatule - "Jõgevamaa spordielu - algusest tänaseni" 1. osale (2013). Foto: Enn MAINLA

Raamatu tutvustuses ütleb autor: „Eesti külmapealinna Jõgeva tunnusmärkideks on aastate jooksul olnud ka hokikepp ja litter. Väike Jõgeva tõusis sõjajärgsetel aastatel kiiresti jäähokis suurte tegijate sekka. Hokist kujunes mäng, mida pidi Jõgeval oskama igaüks. Sellest mehisest spordialast kujunes siin omamoodi nähtus kogu Eesti spordielus“. Tiit Lääne ongi Jõgeva jäähoki hooaegade kaupa tükkideks võtnud - lugeja saab ülevaate ala algusest ja arengust Jõgeval, kümnetest persoonidest, muredest ja rõõmudest, lisaks rikkalikult fotosid ja statistikat, ka põnevat kronoloogiat. Ei puudu isegi hooaegade keskmised temperatuurid ja ilmaülevaated! Raamatu lõpuosas on Lääne küll sunnitud tõdema, et „sel hooajal Jõgeval enam hokit ei mängitud“, kuid optimism, et olukord muutub, on siiski olemas.

Raamatu valmimine võttis aega üle 43(!) aasta. Eessõnas ütleb autor, et alguse sai kõik ühe koolipoisi siirast hokivaimustusest 1975. aastal. Sealt alates on hokikillud kogunenud. Eks ole ju meie üks viljakamaid spordist kirjutajaid tegelikult varemgi jäähokist raamatuid („Jõejäält jäähallidesse“, „Jäähoki ABC“, „Jäähoki Eestis ja maailmas“) kokku pannud, kuid äsjailmunut võib kahtluseta elutööks pidada.


Raamatu „Jäähoki pühamu. Jõgeva jäähoki 1945-2018“ Tallinna esitlus toimub 26. oktoobril kell 15.00 Eesti Jäähokiliidu kontoris aadressil Asula 4c (A Le Coq Arena 6. trepp).


Eesti Spordiajaloo Selts soovib Tiidule palju õnne ning häid mõtteid, põnevaid leide ja libedat sulge edaspidiseks!


Eelmine
NIMELINE PINK UNO AAVALE
Järgmine
ÜLDKOGU KOOSOLEKU JA KONVERENTSI KAVA

Vastused puuduvad

Email again: