ERLEND TEEMÄGI 90

10. aprillil tähistab 90. sünnipäeva Eesti spordiajakirjanduse, -kirjanduse ning -statistika raudvara, spordiajaloo seltsi auliige Erlend Teemägi.

Erlend Teemägi töö spordikirjanduse toimetajana, ajakirjanikuna, spordiraamatute koostajana algas ligi 70 aastat tagasi ja on kestnud läbi aastakümnete tänase päevani. Ta on töötanud spordikirjanduse toimetajana Eesti Riiklikus Kirjastuses (1951-1959), spordiajakirjanikuna Kehakultuuri ja Spordiilma toimetuses 1959-1992, sh aastast 1979 peatoimetaja asetäitjana. 1993. aastast on Erlend Teemägi tegutsenud vabakutselisena ning on tänasel päeval vanim Eesti spordiajakirjanik.

Ta on kümnete spordiraamatute autor, kaasautor, koostaja või toimetaja. Uskumatuna tundub fakt, et Erlend Teemägi oli toimetajana kirjas juba 1952. aastal ilmunud „Kehakultuurlase käsiraamatus“ (tänane Eesti Spordi Aastaraamat) ning ta on selle trükiste sarja juures katkematult olnud tegev kuni tänavu veebruaris ilmunud 2018. aasta aastaraamatuni välja.

Oma väärika auliikme väärikat tähtpäeva tähistab Eesti Spordiajaloo Selts meenutuste päevaga 10. aprillil kell 12.00 Tallinna Õpetajate Majas (Raekoja plats 14), kus sõna saavad juubilari kõrval tema kaasteelised ja kolleegid ning loomulikult kaaslased Eesti Spordiajaloo Seltsist, kus ta asutajaliikmena on olnud aktiivselt tegev juba ligi 30 aastat.

Ürituse paremaks korraldamiseks palume oma osalemisplaanist anda teada (enn.mainla@gmail.com) 5. aprilliks.

Eelmine
JUUBELIAASTA KONGRESS TOIMUB MADRIDIS
Järgmine
EESTI SPORDI 100 AASTAT

Vastused puuduvad

Email again: