TAGASIVAATE NELJAPÄEVAD SPORDIMUUSEUMIS

Üle nädala neljapäeviti leiavad Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis aset ajaloorännakud „Tagasivaate neljapäevad“. 45 minutit kestval jalutuskäigul tuuakse kuulaja-vaataja ette lugusid, aga ka esemeid, mida omal käel uudistades tavaliselt ei näe.

7. novembril kell 17.30 avab Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kuraator Rait Männik olümpiamedalite sisu ning annab vastused küsimustele, keda ja mida on olümpiamedalitel tegelikult kujutatud; kas võidumedalid on kullast; kas itaallased kaaperdasid olümpiamedalite näo; miks suve- ja talimängude autasumedalid on nii erinevad; kuidas ja mil viisil on neid jagatud ning kellele Eesti medalivõitjatest medalit ei antudki.

1922. aasta tõstmise maailmameistrivõistluste diplom maailmameister Harald Tammerile. Foto: www.muis.ee/Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum

Järgnevatel ajaloorännakutel saab silmaringi laiendada järgmistel teemadel:

„Eesti jõud maailma valitsemas: tõstmise MM 1922 Tallinnas“ NB! Erandkorras kaks rännakut!

21. novembril kell 14.00 ja kell 17.30 räägib Kalle Voolaid 1922. aastal Tallinnas toimunud tõstmise maailmameistrivõistlustest.

Tõstmist on siinmail võistlusspordina edukalt harrastatud juba 19. sajandi lõpukümnenditest saati ja 1920. aastal tegid tõstjad edukalt kaasa eestlaste olümpiadebüüdil Antwerpenis, võites kohe nii kuld- kui ka hõbemedali. Seega pole ime, et tõstesportlaste heade tulemuste valguses huvitusid Eesti spordijuhid uutest võimalustest meie sportlaste tugevust maailmale tutvustada ja soovisid ise korraldada 1922. aastal MM-võistlused Tallinnas. Sellest, kuidas eestlased maailmameistrivõistluste korraldamisega toime tulid ja kuidas meie sportlastel läks, tulebki 21. novembril juttu.

„Nõukogude Liit (peaaegu) 1984. aasta Los Angelese olümpial“

5. detsembril kell 17.30 kutsub Kaarel Antons huvilisi osa saama 35 aasta tagustest spordi ja poliitika telgitagustest.

„Tagasivaate neljapäev“ leiab aset üle nädala neljapäeviti kell 17.30-18.15. Üritusel kehtib eripilet 2 €.

Spordimuuseum kutsub osa saama põnevatest rännakutest muuseumikogudesse!

Eelmine
VALTER LENGI FONDIST JAGATAKSE TOETUST ÜLIÕPILASSPORDI AJALOO UURIJATELE
Järgmine
KONVERENTS HEIDAB PILGU EESTI SPORDILE 30 AASTAT TAGASI

Vastused puuduvad

Email again: