SPORDIAJALOO KLUBI ALFRED TÖÖMAILT

Enn Mainla

Meie seltsi liikme Jaak Valdre initsiatiivil tegutsev klubi on võtnud oma eesmärgiks meie raskejõustiku, eeskätt tõstmise, kuulsusrikka ajaloo tutvustamise.

Kahe tegutsemisaasta jooksul on toimunud mitmete (unustusehõlma vajunud) endisaegsete tõstekuulsuste tähtpäevi märkivaid üritusi. Eriti toimekas oli möödunud juunikuu.

3. juunil tähistati Estonia teatrimajas Estonia kunagise laulja Kaljo Raagi 125. sünniaastapäeva ning 95 aasta möödumist sealsamas teatrimajas tõstmise MM-võistluste toimumisest 1922. aasta aprillis. Toona oli üks eestlaste 11 medalivõitjast just raskekaallane Kaljo Raag. Ürituseks valmis temaatiline stendnäitus ning spordimuuseumist olid rahvale uudistamiseks toodud Kaljo Raagi MM-pronks ja teisi autasusid, aga samuti MM-võistluste kava ning reklaam.

5. juunil tähistati tõstja Jaan Kikkase 125. sünniaastapäeva. Jaan Kikkas on samuti tiitlivõistluste medalimees – 1924. aasta Pariisi olümpiamängude keskkaalu pronks kuulus just talle. Liiva kalmistul avati uus hauakivi ning Tõnismäel, Kalevi majas räägiti Kikkase sporditeest. Eesti Post oli selleks tähtpäevaks välja lasknud tervikasja, mida samuti üritusel esitleti.

19. juunil möödus 150 aastat Eesti raskejõustiku isa Gustav Boesbergi sünnist. Sel puhul asetati lilled ning süüdati küünlad tema kalmule Tallinna siselinna kalmistul. Seejärel rääkis Jaak Valdre kohvikus Kuusk Hernesto toimunud istumisel Boesbergi olulisusest meie raskejõustiku ajaloos, misjärel esitleti tähtpäevaks ilmunud Eesti Posti postmarki ning esimese päeva ümbrikku. Kohalolijad said uudistada ka spordimuuseumi kogus säilitatavat Gustav Boesbergi päevikut.  

Eelmine
ÜLDKOOSOLEK JA KOOLITUS NOORAS
Järgmine
SUVEKOOL MADSAL

Vastused puuduvad

Email again: