NIMELINE PINK UNO AAVALE

27. septembril avati Tallinnas Pirita tee ääres Uno Aava nimeline pink.

Peagi 90. sünnipäeva tähistava Eesti autospordi elava legendi auks valminud tunnustuspink asub Pirita teel Michael Parki mälestusmärgi juures. Vaatamata sügistormisele ilmale oli pinki avama tulnud hulgaliselt Uno sõpru, endiseid ja tänaseid autosportlasi, kalevlasi ning Tallinna linna esindajaid. Loomulikult oli kohal ka endiselt heas vormis Uno Aava ise!

Uno Aava omanimelise pingi avamisel. Foto: Priit MÜRK/ERR

Uno Aava energilisus ning tegutsemistahe on kadestamist väärt. Alustanud 1950. aastate alul võistlemist mootorratastel istus ta peagi autorooli ning tõusis kiiresti Eesti ja NSV Liidu parimate sekka. Kümme aastat (1960-70) kuulus ta NSV Liidu koondisesse, 1968. aastal osales ta London-Sydney maratonrallil. Paralleelselt sporditegemisega osales Aava Estonia vormelite konstrueerimises, arendamises ning ehitamises. Kõik tema hilisemad töökohad ja ettevõtmised on seotud olnud autode ja mootoritega, juhtimise ning korraldamisega. Viinud on need teda mitmele poole endises Nõukogude Liidus, aga ka Nigeeriasse, Ungarisse jm.

Uno Aava on viljakas spordiloo talletaja. Spordiajaloo seltsi astus ta juba 1991. aastal. 2009. aastal valiti ta seltsi auliikmeks, pikka aega on ta kuulunud seltsi Tallinna osakonna juhatusse. Oma elu uskumatult sündmusrohked esimesed kaheksa aastakümmet võttis ta kokku 2013. aastal ilmunud raamatus „Elu- ja ralliradadel“, mille eest pälvis järgmisel aastal Georg Hackenschmidti raamatuauhinna eridiplomi. Žürii arvamuse kohaselt oli selle mahuka raamatu näol tegemist aasta suurima üllatajaga, mis kaugelt spordiraamatu traditsioonilisi piire ületas. Käeoleva aasta kevadsuvel vedas Uno Aava suure entusiasmiga teise legendaarse mootorisportlase Ants Seileri mälestusürituse korraldamist. Hetkel on Uno aga korraldamas novembri lõpus toimuvat seltsi 13. konverentsi, mis keskendub meie auto- ning motospordi ajaloole.

Vaata Tallinna TV uudist pingi avamisest.

Vaata galeriid pingi avamisest ERR spordiportaalist.


Eelmine
80 AASTAT EESTI NAISKERGEJÕUSTIKLASTE DEBÜÜDIST EUROOPA MEISTRIVÕISTLUSTEL
Järgmine
ILMUS JÕGEVA JÄÄHOKI SUURTEOS

Vastused puuduvad

Email again: