ELU KOOS VÕIMLEMISEGA

Teenekas võimlemispedagoog ja spordiajaloo seltsi auliige Linda Jaanson oli 29. juuniks Lydia hotelli sündmuskeskusesse Tartus kokku kutsunud arvukalt sõpru ja kaasteelisi nii kodu- kui välismaalt.

Tegelikult pidi see kokkusaamine teoks saama juba aasta tagasi, kui Linda tähistas on 85. sünnipäeva. Et aga tervis toona veidi vingerpussi mängis, lükkus üritus aasta võrra edasi.

Meeleolukas kokkusaamine „Elu koos võimlemisega“ algas Tartu ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi (endine kehakultuuriteaduskond) poolsete tervitustega, sest oli ju Linda seal tegev ning paljude algatuste juures üle 35 aasta (1960-1996). Oma head soovid Lindale personaalselt ning ürituse heaks kordaminekuks oli Minskist Euroopa mängudelt teele saatnud majaperemees Neinar Seli, kes kunagi ülikoolis ka Linda kolleeg olnud.

Pärast esmast tervitusvooru astus üles päevakangelane ise, kes meenutas rohkete fotode kaasabil ülikooli naisvõimlemise osakonna sündi ja tegevust, ülikooli spordiklubi võimlejate saavutusi, rohkeid esinemisi Eestis ning mitmel pool toonases NSV Liidus, koostööd soomlastega ning Eesti taasiseseisvumise tuules alanud kontakte muu maailmaga, ülesastumist Rahvusvahelise Võimlemisföderatsiooni suurüritusel "Gymnaestrada" 1991. aastal, esinemis- ja õppereise Kanadasse, Rootsi jm ning oma arvukaid kolleege ja õpilasi.

Hetki ürituselt. Fotod: Aldo LUUD

Planeeritud, aga ka üllatusetteastetega olid oma õpetajat, kolleegi ja eeskuju tervitama tulnud Sirje Eomõis, Katri Toomsalu ning Rütmika klubi võimlejad, Kadri Liivak, Inga Neissaar jt. Eesti Võimlemisliidu head soovid andis edasi Lea Kriibi, spordiseltsi Kalev poolt Lembe Laas ja Toronto Ritmika klubi omad Helle Varrik. Endise kolleegi, aga ka 1980. aastatel Tartu ülikoolis korraldatud naisvõimlemise rühmajuhtide üleliiduliste koolituste ühe korraldajana meenutas tehtut Arved Vain.

Ürituse teises pooles sai nautida maitsvat õhtusööki ja vaadata filmimontaaži naisvõimlejate esinemistest, elavat huvi pakkus ka Linda arvukate auhindade, raamatute, diplomite ja kingituste väljapanek, mille oli kokku aidanud panna õhtujuhi rollis olnud Daimar Lell. Tema koostatud ja läbiviidud mäluvirgutusvõimlemine kulges samuti suure hasardi tähe all.

Õhtu lõppes võimlejatele kohaselt reipalt jalga keerutades ning uusi kohtumisi kokku leppides.

Eelmine
OLAV KARIKOSK 100
Järgmine
SAAME KOKKU MADSAL!

Vastused puuduvad

Email again: