EESTI DÜNAMO AJALOO I OSA ILMUNUD!

Esmaspäeval, 4. detsembril kell 12.00 toimub Tallinna Õpetajate Majas (Raekoja plats 14) spordiajaloolise teose „Eesti Dünamo ajalugu: I raamat“ esmaesitlus. Kolmapäeval, 6. detsembril kell 17.00 tuleb raamat esitlemisele Tartus Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis.

Raamatu autoriks on Henno Linn ja toimetajaks Tiina Naarits-Linn. Esmaesitluse korraldajaks Tallinnas on spordiselts Põhjakotkas, Tartu esitlus toimub ESASi seltsipäeva raames. Esitlustelt on võimalik raamat endale soodsa hinnaga (20 eurot, tasumine sularahas) soetada ning autorilt autogramm saada. Tallinna üritusele on oodata ka mitmeid nimekaid endisi dünamolasi.

Autori sõnul kummutatakse Dünamo ajaloo I osas (520 lk) allikapõhiste andmete alusel nii mõnigi müüt Nõukogude Eesti ainukesest kapitalistlikult isemajandanud spordiühingust ja selle liikmetest. Tutvustatakse Eesti spordimeditsiini algust Dünamo toel, lisaks lahatakse miilitsa- ja tuletõrjesporti ning sambot ametkondlikus spordis.

Avaldatakse maailma sporditippu tõusnud kuueteistkümne Eesti dünamolase persoonilood ning neiski jätkub spordiajaloo huvilistele üllatusi. Tutvustatavad autahvlisportlased on maadleja Johannes Kotkas, käija Bruno Junk, kümnevõistleja Uno Palu, ujuja Ulvi Voog, kirimaletaja Tõnu Õim, tennisist Toomas Leius, laskur Matti Jõgi, vibulaskur Virve Holtsmeier, vehkleja Georgi Zažitski, kõrgushüppaja Jüri Tarmak, maanteerattur Aavo Pikkuus, jahilaskur Urmas Saaliste, trekirattur Erika Salumäe, laskesuusataja Kaija Parve, sõudja Jüri Jaanson ja kahevõistleja Allar Levandi.

Eesti Dünamo ajaloo II raamat (640 lk) on planeeritud ilmuma järgmisel aastal.

Eelmine
TÄISKOGU KOOSOLEKU JA KONVERENTSI KAVA
Järgmine
ISHPES KONGRESS TULEKUL

Vastused puuduvad

Email again: